Kezdőlap Blog

Húsvéti ünnepi miserend

A nagyböjti szent 40 nap idején készülünk azokra a napokra, amikor azzal találkozunk „Akit szeret a lelkünk” /Énekek éneke 3, 1/.
A nagyhét szertartásai segítenek, hogy a Szent Három Napot lelkigyakorlatként élhessük át:

VIRÁGVASÁRNAP: 8 órakor csendes szentmise. Aki teheti a 9:30 –as ünnepi barkaszentelési szentmisén vegyen részt.

NAGYCSÜTÖRTÖK:
10 órakor krizmaszentelési szentmise Vácott, melyen a résztvevő közel 100 pap megújítja a papszenteléskor tett ígéretét. Ezen a Szentmisén szenteli meg a püspök az év közben használatos olajokat és a krizmát.

18 órakor az Utolsó Vacsora emlékmiséje, ezen a Szentmisén mindenkit hív Jézus a Szentáldozásra.

NAGYPÉNTEK:
17 órakor Keresztút
18 órakor ünnepi nagypénteki liturgia

NAGYSZOMBAT:
Napközben a templom egész nap nyitva szentsír látogatásra

19:30-kor Húsvéti vigília szertartás,

HÚSVÉTVASÁRNAP: 8 órakor és 9:30-kor szentmise – tojásvadászat a plébánia kertben a gyerekeknek, a felnőtteknek ünnepi agapé a plébánián.
HÚSVÉTHÉTFŐN: Csak 8 órakor lesz szentmise.

Tartós élelmiszergyűjtés

Toggle title

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2016. évi körlevele

a nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtésről, mely március 6. és 20. között valósul meg templomunkban. Segítsük a Karitász munkáját az 1356-os telefonszám hívásával, mely alkalmanként 500 Ft támogatást jelent.

Hirdetések – 2021. október 10.

 • Újra elindult a Bibliakör. Nagy szeretettel várjuk a régi és új résztvevőket kéthetente hétfő este 18.30-tól a Major Sándor teremben. A legközelebbi alkalom október 18-án lesz.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.
 • Péntek este a kis-ifiseknek, 6-7-8. osztályosoknak lesz alkalma 18.30-tól a verőcei közösségi házban. Oda-vissza fuvart tudunk vállalni Kismarosról.
 • Október hónapban külön szeretettel hívunk mindenkit a szentmisék előtt fél órával a rózsafüzér imádság.
 • Változik a központi plébániai iroda nyitva-tartása, működése Verőcén. Ezentúl nem fix időpontban, hanem előzetes telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján lehet ügyet intézni. Az elérhetőség továbbra is: plebaniaveroce@gmail.com illetve +36 30 894 0110.

Hirdetések – 2021. október 3.

 • Hálásan köszönünk minden segítséget, szolgálatot és háttérimádságot a múlt vasárnapi bérmálás ünnepén. Imádkozzunk továbbra is a frissen megbérmáltakért!
 • Hétfőn lesz a hónap elején megszokott márianosztrai zarándoklat.
 • Októbertől újra elindul a Biblia-kör. Az első alkalom október 4-én, most hétfőn lesz 18.30-tól a Major Sándor teremben. Nagy szeretettel várjuk a régi és új résztvevőket. A héten olvastunk Nehemiás próféta könyvében azt a részt, amikor Ezres pap fölolvas a népnek a Törvény könyvéből, a nép pedig örömünnepet ül, mert megértette Isten szavát. Valóban ünneppé, örömmé varázsolja az életünket, ha gyakran olvassuk és együtt megértjük Isten szavát.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.
 • Péntek délután, 16.00-tól, az őszi előáldozásra készülő gyerekekkel találkozunk a verőcei közösségi házban.
 • Péntek este a kis-ifiseknek, 6-7-8. osztályosoknak lesz alkalma 18.30-tól a verőcei közösségi házban. Oda-vissza fuvart tudunk vállalni Kismarosról.
 • Október hónapban külön szeretettel hívunk mindenkit a szentmisék előtt fél órával a rózsafüzér imádságra.

Hirdetések – 2021. szeptember 26.

 • Most vasárnap délután 16.00-kor püspök atya a bérmálás szentségében részesíti több fiatalunkat Kismarosról, Verőcéről és Kóspallagról, valamint előkészítő éves papnövendékeinket. Imádkozzunk értük, hogy a Szentlélek kegyelmét befogadva az Egyház és így közösségeink egészen elkötelezett, élő tagjai legyenek!
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás
 • Péntek este a kis-ifiseknek, 6-7-8. osztályosoknak lesz alkalma 18.30-tól a verőcei közösségi házban. Oda-vissza fuvart tudunk vállalni Kismarosról.
 • Szombatra közös kirándulást tervezünk a most ősszel előáldozásra készülőknek, valamint tavalyi elsőáldozóknak. A részletekkel még e-mailben jelentkezünk.
 • Október hónapban külön szeretettel hívunk mindenkit a szentmisék előtt fél órával a rózsafüzér imádságra.

Hirdetések – 2021. szeptember 12.

 • A héten kedden és pénteken este lesz szentmise.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.
 • Szeretnénk elindítani, újra indítani minden korosztálynak a rendszeres közösségi alkalmakat. A kis-ifiseknek, 6-7-8. osztályosoknak péntek esténként 18.30-tól lesz alkalma. Most pénteken is találkozunk már Verőcén a közösségi házban. Oda-vissza fuvart tudunk vállalni Kismarosról.
 • Az őszi előáldozásra készülők első plébániai alkalma most pénteken, szeptember 17-én 16.00-kor lesz Verőcén a közösségi házban, és októberben várható az elsőáldozás.
 • Régebb óta terveztük és készülődtünk arra, hogy a 16. életévüket betöltött fiataljaink és az arra készülő katekumenek a bérmálás szentségében részesülhessenek. Ennek lehetséges időpontja a vírusjárvány miatt folyton tolódott. Mivel még nyár elején az idei őszi bérmálásra újra beadtam a püspökségen a kérelmet, a héten kaptam visszajelzést, hogy Zsolt püspök atya szeptember 26-án vasárnap délután 16.00-kor bérmálni jön hozzánk a verőcei templomba. A bérmálásra készülőkkel a héten szombaton este 18.00-kor, illetve vasárnap délután 16.30-kor találkozunk a verőcei közösségi házban. Imádkozzunk a 10 kismarosi, verőcei és kóspallagi fiatalunk és a felnőtt bérmálkozók készületéért!
 • Beer Miklós püspök atyával lesz dedikálás és beszélgetés legutóbbi, Hozzád megyek című interjú könyvéről Kismaroson a művelődési házban, most pénteken 17 órától. Várunk mindenkit szeretettel.

Hirdetések – 2021. augusztus 23.

 • Köszönjük minden szervezőnek és közreműködőnek az augusztus 20-i méltó, szép megemlékezést, ünnepet.
 • A héten kedden és pénteken este lesz szentmise.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.