Kezdőlap Blog

Húsvéti ünnepi miserend

A nagyböjti szent 40 nap idején készülünk azokra a napokra, amikor azzal találkozunk „Akit szeret a lelkünk” /Énekek éneke 3, 1/.
A nagyhét szertartásai segítenek, hogy a Szent Három Napot lelkigyakorlatként élhessük át:

VIRÁGVASÁRNAP: 8 órakor csendes szentmise. Aki teheti a 9:30 –as ünnepi barkaszentelési szentmisén vegyen részt.

NAGYCSÜTÖRTÖK:
10 órakor krizmaszentelési szentmise Vácott, melyen a résztvevő közel 100 pap megújítja a papszenteléskor tett ígéretét. Ezen a Szentmisén szenteli meg a püspök az év közben használatos olajokat és a krizmát.

18 órakor az Utolsó Vacsora emlékmiséje, ezen a Szentmisén mindenkit hív Jézus a Szentáldozásra.

NAGYPÉNTEK:
17 órakor Keresztút
18 órakor ünnepi nagypénteki liturgia

NAGYSZOMBAT:
Napközben a templom egész nap nyitva szentsír látogatásra

19:30-kor Húsvéti vigília szertartás,

HÚSVÉTVASÁRNAP: 8 órakor és 9:30-kor szentmise – tojásvadászat a plébánia kertben a gyerekeknek, a felnőtteknek ünnepi agapé a plébánián.
HÚSVÉTHÉTFŐN: Csak 8 órakor lesz szentmise.

Tartós élelmiszergyűjtés

Toggle title

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2016. évi körlevele

a nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtésről, mely március 6. és 20. között valósul meg templomunkban. Segítsük a Karitász munkáját az 1356-os telefonszám hívásával, mely alkalmanként 500 Ft támogatást jelent.

Hirdetések – 2021. február 28.

Mivel a vírusjárvány igen veszélyes szakaszát éljük, hangsúlyozottan kérjük a testvéreket, hogy fokozott figyelemmel tartsák be az előírásokat, mind a fertőtlenítés, a maszkhasználat, mind a távolságtartás tekintetében Egyelőre még nincsen felsőbb rendelkezés a szentmisén való részvétel korlátozásáról, de szeretettel kérjük a testvéreket – különösen a veszélyeztetetteket, és azokat, akik iskola vagy munkahely miatt sok ember között fordulnak meg -, hogy ezekben a nehéz napokban, hetekben inkább otthonról, közvetítésen keresztül vegyenek részt a szentmisén.

Amennyiben nem lesznek szigorúbb intézkedések:

  • A héten kedden este igeliturgia lesz a megszokott időben, 17.45-től
  • Csütörtökön a szokásos rend szerint lesz egész napos szentségimádás
  • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise. A szentmise után keresztutat imádkozunk.

Hirdetések – 2021. január 22.

 • A héten kedden este igeliturgia lesz a megszokott időben, 17.45-től.
 • Csütörtökön a szokásos rend szerint lesz egész napos szentségimádás.
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise. A szentmise után keresztutat imádkozunk.
 • Szombaton egy kisebb kirándulással kezdjük a vírusjárvány miatt eddig tolódó készületet azokkal a gyermekekkel, akik idén szeretnének elsőáldozók lenni. A részletekről a szülőket e-mailben értesítjük.
 • A nagyböjt folyamán igyekszünk több alkalmat biztosítani a szentgyónásra. Február 28-án szombaton 17.00-tól Kismaroson, március 4-én csütörtökön pedig Verőcén a kápolnában lesz gyóntatás 17.00-tól.

Hirdetések – 2021. február 14.

A héten kedden este igeliturgia lesz a megszokott időben, 17.45-től.

Szerdán hamvazószerdával megkezdődik a nagyböjti bűnbánati idő. Hamvazószerda szigorú böjti nap. Este 18.00-kor lesz szentmise és hamvazkodás.

Csütörtökön a szokásos rend szerint lesz egész napos szentségimádás.

Péntek este 17.45-kor lesz szentmise. A szentmise után keresztutat imádkozunk.

A koronavírus miatt idén a betegek kenetének közösségi kiszolgáltatása elmarad. Azon idős, vagy beteg testvéreink, akik szeretnének a betegek kenetében részesülni, kérünk jelezzék kérésüket, és egyénileg, személyesen visszük el nekik a szent kenetet.

Hirdetések – 2021. február 7.

 • A héten kedden este igeliturgia lesz a megszokott időben, 17.45-től.
 • A házasság hete keretében február 10-én, szerdán Pécsi Rita tart előadást a férfi-női szerepekről a nagymarosi templomban. Az előadás a nagymarosi plébánia honlapján keresztül interneten is követhető lesz.
 • Csütörtökön a szokásos rend szerint lesz egész napos szentségimádás.
 • Péntek délután a mini-ifiseknek (5-6. osztályosoknak) lesz közösségi alkalma.
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise.
 • Ugyancsak a házasság hete keretében vasárnap a 9.30-as szentmisén a házaspárok megújíthatják házassági esküjüket és külön áldásban is részesülhetnek.
 • A koronavírus miatt idén a betegek kenetének közösségi kiszolgáltatása elmarad. Azon idős, vagy beteg testvéreink, akik szeretnének a betegek kenetében részesülni, kérjük, jelezzék ezt a kérésüket, és egyénileg, személyesen visszük el nekik a szent kenetet.

Hirdetések – 2021. január 31.

 • A héten kedden, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén 17.45-kor lesz gyertyaszentelés és szentmise.
 • Csütörtökön a megszokott rend szerint lesz egész napos szentségimádás
 • Péntek este a kis-ifiseknek (7-8. osztályosoknak) lesz közösségi alkalma.
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise.