Kezdőlap Blog

Húsvéti ünnepi miserend

A nagyböjti szent 40 nap idején készülünk azokra a napokra, amikor azzal találkozunk „Akit szeret a lelkünk” /Énekek éneke 3, 1/.
A nagyhét szertartásai segítenek, hogy a Szent Három Napot lelkigyakorlatként élhessük át:

VIRÁGVASÁRNAP: 8 órakor csendes szentmise. Aki teheti a 9:30 –as ünnepi barkaszentelési szentmisén vegyen részt.

NAGYCSÜTÖRTÖK:
10 órakor krizmaszentelési szentmise Vácott, melyen a résztvevő közel 100 pap megújítja a papszenteléskor tett ígéretét. Ezen a Szentmisén szenteli meg a püspök az év közben használatos olajokat és a krizmát.

18 órakor az Utolsó Vacsora emlékmiséje, ezen a Szentmisén mindenkit hív Jézus a Szentáldozásra.

NAGYPÉNTEK:
17 órakor Keresztút
18 órakor ünnepi nagypénteki liturgia

NAGYSZOMBAT:
Napközben a templom egész nap nyitva szentsír látogatásra

19:30-kor Húsvéti vigília szertartás,

HÚSVÉTVASÁRNAP: 8 órakor és 9:30-kor szentmise – tojásvadászat a plébánia kertben a gyerekeknek, a felnőtteknek ünnepi agapé a plébánián.
HÚSVÉTHÉTFŐN: Csak 8 órakor lesz szentmise.

Tartós élelmiszergyűjtés

Toggle title

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2016. évi körlevele

a nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtésről, mely március 6. és 20. között valósul meg templomunkban. Segítsük a Karitász munkáját az 1356-os telefonszám hívásával, mely alkalmanként 500 Ft támogatást jelent.

Hirdetések – 2021. július 25.

 • Hétfőn kezdődik egyházközségeink napközis hittantábora, melyet a Verőcei Általános Iskolában tartunk. Kérjük a testvérek imádságát, hogy a táborban minden baj elkerüljön minket, a gyerekek közösséggé alakulhassanak és növekedhessenek Isten szeretetében.
 • Hétfőn este 18.00-i kezdettel a Csattogó-völgyi szent Jakab emlékhelynél lesz szentmise. 17.00-tól egy busz várja az érdeklődőket a verőcei CBA parkolója mellől. A résztvevők 19.00-körül ugyanezzel a busszal vissza is tudnak jönni.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise.
 • Pénteken az esti szentmise után 18.30-tól a Dunakanyar Szimfonikusok Vonós Zenekara ad koncertet, a Zenélő Dunakanyar sorozat keretében Kismaroson a templomban. A koncert ingyenes, mindenkit szeretettel várunk.

Hirdetések – 2021. július 11.

 • Hálásan köszönjük a Szentszék javára befizetett adományokat.
 • Hálásan köszönjük az Észak-Dunamenti régiós ifjúsági táborért felajánlott háttér imádságokat.
 • Az elkövetkező két hétben a verőcei plébániai irodai szolgálat szünetel, telefonos ügyeletet tartunk: +36 30 894 0110
 • Kedden este 17.45-kor igeliturgia lesz.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise.
 • Jövő szombaton 17.45-kor kivételesen igeliturgia lesz.

Hirdetések – 2021. július 4.

 • A héten kedden kezdődik Nagymaroson az Észak-Duna-menti ifjúsági régiós tábor. Kérjük a testvérek imahátterét, hogy a környék plébániáiról való több mint 60 fiatal még közelebb kerülhessen Istenhez.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise.

Hirdetések – 2021. június 27.

 • Kedden este, Szent Péter és Pál apostolok ünnepén 17.45-kor lesz szentmise.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise.
 • Előre hirdetjük, hogy jövő vasárnap, július 4-én a Szentszék javára péterfillér gyűjtés lesz.

Hirdetések – 2021. június 20.

 • Kedden este 17.45-kor igeliturgiát tartunk.
 • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás
 • Buzdítjuk a kedves testvéreket, hogy regisztráljanak a NEK szeptemberi programjaira. A nem fizetős programokra, mint szeptember 11-i esti bíborosi misére és fáklyás körmenetre, valamint a szeptember 12-i vasárnapi pápai szentmisére is érdemes beregisztrálni. A fiatalokat a szeptember 10-i “forráspont” rendezvényre hívjuk a sport arénába. Aki szívesen csatlakozik az egyházközség csoportjához, az internetes felületen https://www.iec2020.hu/hu/regisztracio válassza a csoportos/családos regisztráció lehetőséget és csoport-kódként írja be a IEC-YDP9-t. Ne felejtsük el a jegyünket az ingyenes programokra is “megvenni”, mert csak így teljes a regisztráció! Akiknek az internetes jelentkezés gondot okoz, írják fel nevüket a sekrestyében és találunk módot a regisztrációra!
 • Péntek este 17.45-kor lesz szentmise.
 • Kicsit kitolódott időpontban, jövő vasárnap, június 27-én a 9.30-as szentmisében adunk hálát az elmúlt, sok szempontból különleges tanév minden ajándékáért. A Te Deumra különösen is szeretettel várjuk a gyerekeket, családokat, tanárokat.