Kezdőlap Blog

Húsvéti ünnepi miserend

A nagyböjti szent 40 nap idején készülünk azokra a napokra, amikor azzal találkozunk „Akit szeret a lelkünk” /Énekek éneke 3, 1/.
A nagyhét szertartásai segítenek, hogy a Szent Három Napot lelkigyakorlatként élhessük át:

VIRÁGVASÁRNAP: 8 órakor csendes szentmise. Aki teheti a 9:30 –as ünnepi barkaszentelési szentmisén vegyen részt.

NAGYCSÜTÖRTÖK:
10 órakor krizmaszentelési szentmise Vácott, melyen a résztvevő közel 100 pap megújítja a papszenteléskor tett ígéretét. Ezen a Szentmisén szenteli meg a püspök az év közben használatos olajokat és a krizmát.

18 órakor az Utolsó Vacsora emlékmiséje, ezen a Szentmisén mindenkit hív Jézus a Szentáldozásra.

NAGYPÉNTEK:
17 órakor Keresztút
18 órakor ünnepi nagypénteki liturgia

NAGYSZOMBAT:
Napközben a templom egész nap nyitva szentsír látogatásra

19:30-kor Húsvéti vigília szertartás,

HÚSVÉTVASÁRNAP: 8 órakor és 9:30-kor szentmise – tojásvadászat a plébánia kertben a gyerekeknek, a felnőtteknek ünnepi agapé a plébánián.
HÚSVÉTHÉTFŐN: Csak 8 órakor lesz szentmise.

Tartós élelmiszergyűjtés

Toggle title

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2016. évi körlevele

a nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtésről, mely március 6. és 20. között valósul meg templomunkban. Segítsük a Karitász munkáját az 1356-os telefonszám hívásával, mely alkalmanként 500 Ft támogatást jelent.

Hirdetések – 2022. május 22.

 • Kedden és pénteken a megszokott időben lesz esti szentmise.
 • Május hónapban a szentmisék előtt lorettói litániát imádkozunk.
 • Péntek délután 16.00-tól vizsgával és próbával egybekötött alkalmat tartunk az elsőáldozásra készülő gyerekek számára a templomban.
 • Péntek este 18.30-tól a kis-ifiseknek lesz alkalom a verőcei közösségi házban.
 • Szombat reggel 9.30-tól lesz az elsőáldozók gyóntatása a templomban.
 • Vasárnap reggel 8.00-kor igeliturgia lesz.
 • Vasárnap, Urunk Mennybemenetelének ünnepén a 9.30-as szentmisében közösségünkből 23 gyermek találkozik a szentmisén először az Oltáriszentség Jézussal. Az elsőáldozók nagy létszáma miatt ajánljuk, hogy, aki az elsőáldozásban nem érintett, kivételesen inkább az előesti szentmisére vagy a nővérekhez a 11.00-es szentmisére jöjjön. Imádkozzunk az elsőáldozókért!
 • Előre hirdetjük, hogy június 25-ére egyházközségi családi napot tervezünk. Szeretettel hívunk minden családot Törökmezőre, június 25-én reggel 9-től este 7 óráig. A nap során lesz gyerekbarát kirándulás, lelki program, bográcsozás, családi kvíz. Részletekkel később jelentkezünk. Akit érdekel, iratkozzon fel a sekrestyében.
 • Előre hirdetjük, hogy idén nyáron is tervezünk napközis hittantábort július 25-29-között, melyre az alsós gyerekeket és ötödikeseket résztvevőként 6.-osztálytól fölfele pedig segítőként várjuk a gyerekeket, fiatalokat. A jelentkezési lap online érhető el: https://forms.gle/tWDouCm9aZJRPj9L9.

Hirdetések – 2022. május 15.

 • Hétfő este 18.30-tól Biblia-kör lesz a Major Sándor teremben.
 • Kedden és pénteken a megszokott időben lesz esti szentmise.
 • Május hónapban a szentmisék előtt lorettói litániát imádkozunk.
 • Péntek este 18.30-tól a kis-ifiseknek lesz alkalom a verőcei közösségi házban.
 • Jövő vasárnap, május 22-én 9.00-kor tartjuk a Hősök napi megemlékezést. Mindenkit szeretettel hívunk. Akik a fél 10-es szentmisére jönnek, bátorítjuk őket, hogy ha tehetik, kicsit hamarabb érkezzenek, és vegyenek ők is részt ezen a közös ünnepen!
 • Előre hirdetjük, hogy június 25-ére egyházközségi családi napot tervezünk. Szeretettel hívunk minden családot Törökmezőre, reggel 9-től este 7óráig. A nap során lesz gyerekbarát kirándulás, lelki program, bográcsozás, családi kvíz. Részletekkel később jelentkezünk. Akit érdekel, iratkozzon fel május 22-éig (jövő vasárnap) a sekrestyében.
 • Előre hirdetjük, hogy idén nyáron is tervezünk napközis hittantábort július 25-29-között, melyre az alsós gyerekeket és ötödikeseket résztvevőként, 6.-osztálytól fölfele pedig segítőként várjuk a gyerekeket, fiatalokat. A jelentkezési lap hátulról elvihető, vagy online elérhető.

Hirdetések – 2022. május 8.

Kedden és pénteken a megszokott időben lesz esti szentmise.

Május hónapban a szentmisék előtt lorettói litániát imádkozunk.

Csütörtök este 18.00-tól szentgyónásra van lehetőség a templomban.

Pénteken 16.00-tól az elsőáldozásra készülő gyerekekkel találkozunk a Major Sándor teremben, majd 17.00-tól a szülőkkel is.

Péntek este 18.30-tól a kis-ifiseknek lesz alkalom a verőcei közösségi házban.

Előre hirdetjük, hogy idén nyáron is tervezünk napközis hittantábort július 25-29-között, melyre az alsós gyerekeket és ötödikeseket résztvevőként, 6.-osztálytól fölfele pedig segítőként várjuk a gyerekeket, fiatalokat. A jelentkezési lap hátulról elvihető, vagy online elérhető.

Hirdetések – 2022. május 1.

 • Hétfő este 18.30-tól Biblia-kör lesz a Major Sándor teremben.
 • Kedden és pénteken a megszokott időben lesz esti szentmise.
 • Május hónapban a szentmisék előtt lorettói litániát imádkozunk.
 • Péntek este 18.30-tól a kis-ifiseknek lesz alkalom a verőcei közösségi házban.
 • Szombatra kirándulást hirdetünk az elsőáldozásra készülőknek. A kirándulásra szeretettel hívjuk a kezeseket és a mini-ifiseket is, vagy nagyobbakat segítőnek! Reggel 8.30-kor találkozunk a vasútállomáson, és a 8.43-as vonattal megyünk Zebegénybe. A vonatjegyet mindenki maga vegye meg odafele Zebegényig, visszafelé pedig Nagymaros-Visegrádtól. Nagymarosról a 14.12-es vonattal szeretnénk visszajönni, amely 14.17-kor van Verőcén. Készüljünk sportos, kirándulós öltözékkel, mert szeretnénk métázni, focizni, labdázni is.
 • Vasárnap a reggel 8.00-i szentmise helyett kivételesen igeliturgia lesz.
 • Előre hirdetjük, hogy idén nyáron is tervezünk napközis hittantábort július 25-29-között, melyre az alsós gyerekeket és az ötödikeseket résztvevőként, 6.-osztálytól fölfele pedig segítőként várjuk a gyerekeket, fiatalokat. Hamarosan lesz jelentkezési lap is.

Hirdetések – 2022. április 24.

 • Kedden és pénteken a megszokott időben lesz esti szentmise.
 • Pénteken 16.00-tól az elsőáldozásra készülő gyermekeknek lesz alkalma a Major Sándor teremben.
 • Péntek este 18.30-tól a kis-ifiseknek lesz alkalom a verőcei közösségi házban.
 • Szombaton 18.00-tól Farkas Tünde énekes-előadóművész ad húsvéti koncertet a verőcei templomban. A koncerten közreműködnek még Verbay Zsolt orgonán és Verbay Csaba hegedűn, valamint a Collegium Musicum Marianum gyermekkórus. A koncertre a belépés díjtalan.
 • Előre hirdetjük, hogy idén nyáron is tervezünk napközis hittantábort július 25-29-között, melyre az alsós gyerekeket és az ötödikeseket résztvevőként, 6. osztálytól fölfele pedig segítőként várjuk a gyerekeket, fiatalokat. Hamarosan lesz jelentkezési lap is.