Hirdetések – 2023. november 26.

Hétfő este 18. 30-kor bibliakör lesz a paplakban.

Hétfőn és szerdán a megszokott időben van a szentmise.

Beer Miklós nyugalmazott püspök atya lesz a VerőceiMűvelődési Ház vendége most szerdán, november 29-én, akivel idén megjelent Egybeszerettél minket című könyvéről lesz beszélgetés és dedikálás. A program este 6 órakor kezdődik, mindenki szeretettel várnak.

Csütörtökön a szokásos rend szerint lesz a szentségimádás.

Csütörtök este 18.00-kor a verőcei templomban lesz Szent András napi búcsúi szentmise. A misére és az utána lévő agapéra szeretettel várjuk a kismarosi testvéreket is.

Pénteken 16.00-tól a nano és mikro ifiseket várjuk Verőcén a közösségi házban.

Vasárnap a 9.30-as szentmisét követően egyházközségi adventi lelkinapot tartunk, amely egyben az egyházmegyei imakatekézis sorozat második alkalma is. Állófogadásos
ebéd lesz, amihez szeretettel várunk saláta, szendvics és sütemény felajánlásokat. Aki hozna, kérjük, Csóka Sacinak jelezze. A paplakban szervezünk gyerekvigyázást, várjuk a
további felajánlásokat a fiataloktól, akik ebben szívesen vállalnának szolgálatot. A résztvevőket kérjük, hogy lehetőség szerint hozzanak tollat/ceruzát magukkal!

December 24-ére idén az általános iskola 2.a osztályával együtt készülünk a pásztorjátékra, de még bőven van betöltetlen szerep! Várjuk szeretettel azoknak a gyermekeknek a jelentkezését (Csóka Sacinál), akik szívesen részt vennének a misztériumjátékban akár
szerepléssel, énekléssel, vagy zenéléssel. A szerepeket, szövegeket a jövőheti mise után (a lelkinap során, vagy utána is) osztjuk szét. Az első nagy templomi próba december 10-én, a fél 10-es mise után lesz.

Az egyházi, és lassan a polgári év végéhez is közeledve szeretettel kérjük, hogy, aki még nem tette meg, rendezze egyházi hozzájárulását (régi nevén egyházadóját). A
közösséghez tartozásnak és szeretetnek fontos kifejeződése, hogy közösen hordozzuk anyagi terheinket.

Előre hirdetjük, hogy 2024. január 5-e péntek és 7-e vasárnap között emléktúrára indulunk a dunakanyari svábok 1945 januári kényszermunkára hurcolásának emlékére. Három nap alatt végigjárjuk azt az útvonalat, amit megtettek a Dunakanyartól a Kál-Kápolnai
vasútállomásig. A túra során összesen 130 km-t teljesítünk. Csatlakozni 1-1 napra, illetve péntek délelőttre, Katalinpusztáig is lehetséges. Találkozó 5-én pénteken 7,30-kor a Köztársaság téren. Bővebb információ Györeiné Herth Piroskánál és Lászlófi Károlynál.