Hirdetések – 2022. december 18.

 • A jövő évre még kedvezményesen elő lehet fizetni az Új ember és a Keresztény élet című újságokat.
 • A héten kedden és csütörtökön reggel 6.15-kor lesz még hajnali mise. A roráték után meleg tea és közös reggeli vár ránk a Major Sándor teremben. Köszönjük mindazoknak, akik ennek előkészítésében segítenek.
 • Hétfőn a bibliakör kivételesen elmarad.
 • Szerdán délelőtt 11-kor lesz Hantos Péter testvérünk temetése, majd azt követően gyászmise. Ugyancsak szerdán temetjük Horváth László testvérünket, 15.00-kor. Utána 16.00-kor érte is lesz gyászmise. Imádkozzunk értük és hozzátartozóikért.
 • Szerdán 20.00-kor ismét taize-i imaóra lesz a paplakban. Mindenkit szeretettel hívunk.
 • Csütörtökön a megszokott rendben lesz szentségimádás.
 • Péntek délután 17.30-kor rövid karácsonyi színdarabot adunk elő a kis-ifisekkel a Ciszterci nővéreknél. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
 • Szombat délután 16.00-kor a gyerekekkel pásztorjátékot adunk elő a templomban. Mindenkit szeretettel várunk.
 • Szenteste 24.00-kor lesz az éjféli-mise.
 • Karácsony ünnepén, amely ezúttal vasárnapra esik, vasárnapi miserend érvényesül. Reggel 8.00-kor ünnepi igeliturgia lesz, 9.30-kor szentmise.
 • Karácsony másnapján, 26-án hétfőn csak 9.30-kor lesz szentmise.
 • Aki idén még nem fizetett egyházi hozzájárulást, megteheti ezt még banki átutalással is új bankszámlaszámunkra (Római Katolikus Egyházközség Kismaros 10700323-73843063-51100005 CIB bank) vagy a sekrestyében Valikáéknak is odaadhatja.
 • Előre hirdetjük, hogy ​​ január 13-a péntek és 15-e vasárnap között emléktúrára indulunk a dunakanyari svábok 1945 januári kényszermunkára hurcolásának emlékére. Három nap alatt végigjárjuk azt az útvonalat, amit megtettek a Dunakanyartól a Kál-Kápolnai vasútállomásig. A túra során összesen 130 km-t teljesítünk. Csatlakozni 1-1 napra, illetve péntek délelőttre, Katalinpusztáig is lehetséges. Találkozó: 13-án pénteken 7,30-kor a Köztársaság téren. Bővebb információ Györeiné Herth Piroskánál és Lászlófi Károlynál.