Hirdetések – 2022. október 16.

Október hónapban a szentmisék előtt fél órával közösen imádkozzuk a rózsafüzért. Világunknak e békétlen és zűrzavaros napjaiban külön szeretettel hívunk mindenkit erre az imádságra.

Szeretettel hívjuk a kisgyermekes anyukákat baba-mama klubra kedd délelőttönként 9.00-tól.

Csütörtökön a megszokott rendben lesz szentségimádás.

Pénteken 16.00-tól az elsőáldozásra készülő gyerekekkel találkozunk Verőcén a közösségi házban.

Jövő vasárnap, október 23-án a missziók javára lesz gyűjtés.

Népszámlálás zajlik Magyarországon. A népszámlálás nagyon fontos esemény nemcsak Magyarország, de a magyar katolikusok életében is, ezért arra buzdítunk minden katolikust, hogy a népszámlálás alkalmával vallja meg a római vagy görög katolikus valláshoz
tartozását.

A drasztikusan megemelkedett energiaárak miatt spórolásra és a villany, valamint a fűtés figyelmes használatára hívjuk a testvéreket. A tervek szerint a közösségi alkalmakat a paplak szobájában tartjuk majd, a Major Sándor termet pedig csak nagyobb létszámú
együttléteken használjuk és cserépkályhával fűtjük. Október 23-a után a hétköznapi szentmisék és a szentségimádás is a paplak szobájában lesznek. A templomot csak szombat este és vasárnap használjuk majd. Köszönjük a testvérek megértését, és kérjük, aki teheti a perselyadományában, vagy önkéntes hozzájárulásában számoljon azzal, hogy a közösség kiadásai is megnövekedtek ezen a téren.

Előre hirdetjük, hogy október 29-én Ifjúsági Találkozót tart az Észak-Dunamenti Nagyboldogasszony Közösség a Sződligeti plébánián. Szeretettel hívjuk a találkozóra a gyerekeket, fiatalokat 12 éves kortól. A program reggel 9 órakor kezdődik, és a 18 órási
szentmisével zárul. Részletek a közösség facebook oldalán és a mente.hu oldalon.

Szeretnénk kérni, hogy aki a szentmise alatt a kóruson tartózkodik, semmiképpen se üljön az orgona-padra és semmiképpen ne piszkálják a játszóasztalt, regisztereket, billentyűket!