Hirdetések – 2021. december 5.

  • Az adventi szent időben Kismaroson kedden és csütörtökön vannak hajnali szentmisék 6.15-kor.
  • Az Advent négy hetének hétfőjén rövid lelkigyakorlatos estékkel készülhetünk együtt Urunk születésének ünnepére. A szentmise és az elmélkedés minden héten másik településen lesz. Azok, akik nem tudnak élőben részt venni ezeken az alkalmakon, az interneten is követhetik élőben, vagy utólag is megtekinthetik https://youtu.be/Aw3MVlu1M1o . A második ilyen adventi alkalmat a szokolyai templomban tartjuk, december 6-án, hétfőn. 17.45-kor lesz szentmise, majd 18.30-tól az elmélkedés.
  • Csütörtökön a szokott rend szerint lesz szentségimádás.
  • Csütörtök este 17.30-kor egy gyászmise lesz, hamvak beszentelésével, majd 18.10-tól szentgyónásra van lehetőség.
  • Péntek délután 16.00-17.30 között az elsőáldozásra készülő gyermekekkel találkozunk. A nagy létszám miatt az alkalmat a művelődési házban tartjuk.
  • Péntek este a kis-ifiseknek, 6-7-8. osztályosoknak lesz alkalma 18.30-tól a verőcei közösségi házban.
  • December 1-jétől ismét megrendezésre kerül a Baba-Mama Klub kezdeményezésére a kismarosi adventi kalendárium, melynek során december 24-ig minden este egy-egy újabb kalendáriumi ablak kerül megnyitásra a faluban. Aki szeretne ebben részt venni, még mindig jelentkezhet: vagy a padsorok végén kitett táblázaton a szentmisét követően, vagy jelezheti részvételi szándékát november 29. estig Lessné Szabó Kingánál, vagy Constantinovits-Csóka Sacinál.
  • A Katolikus Karitász idén is meghirdeti Angyalbatyu akcióját. Az akció célja, hogy minél több gyermeknek legyen ünnep a karácsony. Részletek hátul a plakátokon találhatók.
  • A Kórházlelkészi Szolgálat alapítványa, az Ember a Kórházban Közhasznú Alapítvány, szeretné ebben az esztendőben a Váci Irgalmasrendi Kórházban a kórtermeket képekkel díszíteni, hogy a betegek ne a csupasz falakat lássák csak. Szíves adományaikat a hátul kirakott gyűjtődobozba tudják elhelyezni. Minden adományt előre is köszönünk!