Hirdetések – 2021. március 28.

Az érvényben lévő járványügyi intézkedéseknek megfelelően egyházmegyénkben továbbra is szünetelnek a nyilvános istentiszteletek, és a húsvéti ünnepek alatt is csak közvetítésen
keresztül tudunk részt venni a szentmiséken.

Jó hír azonban, hogy aki szeretné, vasárnap szentáldozásra van lehetőség a közvetített szentmisék után.

Virágvasárnap 9.00-tól közvetítjük a ciszterci nővérektől a szentmisét. 10.30 és 11.15 között lesz áldoztatás Kismaroson a sekrestye előtt. Püspök atya rendelkezései szerint az áldoztatás szabad téren történik, előtte fertőtlenítsük a kezünket. A szentáldozásra egymástól (családonként) kellő távolságra várakozzunk.

Vasárnap az áldoztatás előtt megszenteljük a barkát, így aki szeretne, szentelt barkát vihet magával otthonába.

A héten hétfőn Verőcéről a kápolnából, szerdán pedig Kismarosról fogunk hétköznapi szentmisét közvetíteni 17.45-től.

Szerdán 18.15-től nagyböjti lelkigyakorlatunk harmadik részét közvetítjük a kismarosi templomból.

A jövő héten még szerdán 16.15-től lesz gyóntatás Kismaroson a templomkertben. Kérjük, hogy aki teheti iratkozzon föl a mellékelt táblázatban. Aki most nem tudott föliratkozni, a húsvéti utáni időben lesznek még gyónási alkalmak. Püspök atya rendelkezése szerint is inkább akkor jöjjünk gyónni, amikor a járványhelyzet már lehetővé teszi.

A csütörtöki napon a szentségimádást a szokott rend szerint megtartjuk.

Próbáljuk továbbra is fegyelmezetten és szeretetből megtartani a korlátozásokat: így lépjünk nap mint nap a keresztjét hordozó Krisztus nyomába. Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért, különösen a betegekért és azokért, akik őket ápolják,
róluk gondoskodnak! Imádkozzunk azért is, hogy minél hamarabb alábbhagyjon, és megszűnjék a vírus terjedése!