Hirdetések – 2021. március 8.

  • A legfrissebb járványügyi intézkedéseknek megfelelően egyházmegyénkben hétfőtől szünetelnek a nyilvános istentiszteletek. Ez azt jelenti, hogy egy ideig most csak közvetítésen keresztül tudunk részt venni a szentmiséken.
  • A csütörtöki napon a szentségimádást a szokott rend szerint megtartjuk, de pénteken a keresztút közös imádkozása a templomban elmarad.
  • Ezen a héten egyelőre külön áldoztatást és gyóntatást sem szervezünk. Próbáljuk fegyelmezetten és szeretetből megtartani a korlátozásokat: így lépjünk most a keresztjét hordozó Krisztus nyomába. Vigyázzunk egymásra, imádkozzunk egymásért, különösen a betegekért és azokért, akik őket ápolják, róluk gondoskodnak! A türelmünket, fegyelmezettségünket és a bezártsággal járó nehézségeket is szeretetté alakíthatjuk és imádságképpen felajánlhatjuk egymásért. Imádkozzunk azért is, hogy minél hamarabb alábbhagyjon, és megszűnjék a vírus terjedése!