Hirdetések – 2020. november 15.

 • Az egyházmegyénkben érvényes november 10-én megjelent püspöki járványügyi rendelkezések néhány fontos pontja:
  • A kijárási tilalmon kívüli időpontban tartatható továbbra is nyilvános szentmise (igeliturgia, zsolozsma, szentségimádás), de kiemelt figyelmet kell fordítani az egymástól való biztonságos távolság megtartására, a maszk viselésre és a kézfertőtlenítésre.
  • Esküvők, keresztelők csak a legszűkebb családi körben, az állami előírások megtartásával tarthatók. Temetésen maximum 50 fő vehet részt.
  • A plébániai oktatások és közösségi összejövetelek csak online formában tarthatók.
  • Mentesülnek a vasárnapi szentmiselátogatás kötelezettsége alól az idősebb, veszélyeztetett illetve beteg testvéreink, továbbá azok, akik kötelességüket teljesítik, jogosan félnek a közösségben való megjelenéstől, beteget ápolnak, nagyon idős, vagy veszélyeztetett személlyel laknak együtt, vagy hatósági karanténban vannak. A felmentés vonatkozik azokra is, akik úgy érzik, hogy számukra a szentmisén való személyes részvétel veszélyt hordoz magában.
 • A rendelkezések értelmében a vasárnap 9.30-as szentmiséket, és hetente egy hétköznapi szentmisét élőben is fogunk közvetíteni. Ezeknek a megtekintési helyeit időben közzé tesszük egyházközségeink honlapján.
 • Kedden este 17.45-kor igeliturgia lesz a templomban.
 • A szerda délelőtti baba-mama klubot is igyekszünk online formában folytatni. Ennek megvalósítása és időpontja még kitalálás alatt van.
 • A csütörtöki szentségimádás a megszokott rend szerint lesz.
 • Péntek délután 16.00-tól megpróbáljunk a mini-ifis (5-6-os) korosztállyal online formában megtartani a plébániai alkalmat.
 • Pénteken este a megszokott időben lesz szentmise.
 • Szombaton, templomunk búcsúnapján az előesti szentmise német nyelvű szentmise lesz.
 • Vasárnap a 9.30-as búcsúi szentmisénket a vírushelyzetre való tekintettel egyszerűbb, de ünnepélyes módon tartjuk és élőben is közvetítjük