Hirdetések – ünnepi miserend

  • December 24-én, kedden 15.30-tól lesz a gyerekek betlehemese a templomban.
  • Karácsony éjszakáján az éjféli szentmise éjfélkor, 24 órakor kezdőik.
  • December 25-én, Karácsony ünnepén reggel 8.00-kor és 9.30-kor lesz szentmise.
  • December 26-án, karácsony másnapján, Szent István vértanú ünnepén csak 9.30-kor tartunk szentmisét. Ezen a csütörtökön kivételesen nem lesz egész napos szentségimádás.
  • December 27-én, pénteken nem lesz szentmise.
  • Előre hirdetjük, hogy 2020. január 3-5-e között emléktúra indul a Dunakanyarból Málenkij Robotra elhurcolt honfitársaink 1945 januárjában megtett útvonalán. A 124 km-es utat három napra elosztva gyalog teszünk meg, így hajtva fejet az áldozatok és a túlélők szenvedései előtt. Csatlakozni egyes szakaszokra is lehetséges. Bővebb információ és jelentkezés Lászlófi Károlynál.
  • 2020-ban lesz 75 éve annak, hogy Kismarosról, Nagymarosról és Zebegényből közel 600 civilt elhurcoltak a Szovjetunióba, kényszermunkatáborokba. Előre hirdetjük, hogy a három település közös emlékmiséje 2020. január 19-én lesz a 9.30-kor. Gitáros mise aznap nem lesz. A kisgyermekes családokat inkább a reggel 8-as szentmisére vagy a 11 órakor a monostorban kezdődő vasárnapi misére hívjuk szeretettel.