Hirdetések – 2019. szeptember 15.

  • Hétfőn lesz a havi márianosztrai zarándoklat a megszokott rend szerint.
  • A héten kedden és pénteken a szokásos időben lesz szentmise.
  • Csütörtökön egész napos szentségimádást tartunk a megszokott módon.
  • A héten pénteken az esti szentmise után, 18.30-kor ünnepélyesen megáldjuk a Kossuth utcán megújított utcai keresztet. Mindenkit szeretettel hívunk a közös imádságra. A szentmise után gyertyákkal, körmenetben tervezünk a kereszthez vonulni, szeretettel kérjük a ministránsokat, egyháztanács tagokat, hogy ha tehetik, tartsanak velünk.
  • Előre hirdetjük, hogy szeptember 22-én a fél tízes gitáros mise Veni Sancte mise lesz. Ugyanezen a szentmisén Mindszenty József bíboros, hercegprímásra is emlékezünk az alkalomból, hogy 1948 szeptemberében Kismaroson bérmált. A mise után emléktábla-avatás lesz a Kossuth Lajos út 1. számú háznál, ahol a bíboros egykor ünnepi ebéden vett részt.
  • Kétheti rendszerességgel Biblia-kört hirdetünk. Mindenkit szeretettel várunk, fiatalabbakat és idősebbeket, hogy közösen olvassuk Isten igéjét, és Jézus körül így is egyre inkább családdá, közösséggé váljunk. Az első alkalom szeptember 23-án, hétfőn 18.30-tól lesz.
  • Szeretettel hívjuk a fiatalokat 14-éves kortól ifjúsági hittanos közösségünkbe. Az alkalmak többnyire Verőcén lesznek a közösségi házban szombat esténként 18.30-tól.
  • A 9-11 éves korosztálynak kéthetente péntek délután 16.00-tól, a 12-13 éves korosztálynak kéthetente péntek este 18.30-tól tartunk majd plébániai alkalmakat a verőcei közösségi házban. Az első együttlétünk október 4-én lesz. A gyerekek oda-vissza szállításában tudunk segíteni.
  • Előre hirdetjük, hogy a korábbi évekhez hasonlóan idén is lesz egyházközségi nap. Szeptember 29-én a 9.30-as Szentmise után egy jó ebéd mellett közösen tölthetünk el együtt néhány órát. Vendégünk lesz a Ládafia bábszínház Néder Norbival, aki nemcsak a gyerekeknek, hanem a gyermeklelkű felnőtteknek is jó szórakozást nyújt az előadásaival. Emellett szeretnénk, ha a nyári élményekről az egyházközségi csoportok (pl. cserkészek, családtábor, karitász tábor, ifi tábor stb) egy-egy videóval, vagy képvetítéssel bemutatkoznának. Mindenkit nagy szeretettel várunk!
  • Most ősszel október 3-tól november 28-ig csütörtök esténként a Dunakanyarban élő hívek számára Szentlélek szemináriumot szerveznek Nagymaroson. Bővebb információ a templom bejáratánál kifüggesztett plakátokon található.