Hirdetések – 2019. szeptember 8.

  • A héten kedden és pénteken a szokásos időben lesz szentmise.
  • Csütörtökön egész napos szentségimádást tartunk a megszokott módon.
  • Most ősszel október 3-tól november 28-ig csütörtök esténként a Dunakanyarban élő hívek számára Szentlélek-szemináriumot szerveznek Nagymaroson. Mindenkit, aki lelki életében szeretne jobban elmélyülni, szeretettel várnak. Bővebb információ a templom bejáratánál kifüggesztett plakátokon találhatóak. Jelentkezni lehet Jakobszen Gabrielnél vagy a sekrestyében, illetve nagymarosi plébánia honlapján keresztül lehet.
  • Előre hirdetjük, hogy szeptember 20-án, pénteken az esti szentmise után, 18.30-kor ünnepélyesen megáldjuk a Kossuth utcán megújított utcai keresztet. Mindenkit szeretettel hívunk a közös imádságra.
  • Előre hirdetjük, hogy szeptember 22-én a fél tízes gitáros mise Veni Sancte mise lesz. Ugyanezen a szentmisén Mindszenty József bíboros, hercegprímásra is emlékezünk az alkalomból, hogy 1948 szeptemberében Kismaroson bérmált. A mise után emléktábla-avatás lesz a Kossuth Lajos út 1. számú háznál, ahol a bíboros egykor ünnepi ebéden vett részt.
  • Kétheti rendszerességgel Biblia-kört hirdetünk. Mindenkit szeretettel várunk, fiatalabbakat és idősebbeket, hogy közösen olvassuk Isten igéjét, és Jézus körül így is egyre inkább családdá, közösséggé váljunk. Az első alkalom szeptember 23-án, hétfőn 18.30-tól lesz.
  • Szeretettel hívjuk a fiatalokat 14 éves kortól ifjúsági hittanos közösségünkbe. Az alkalmak többnyire Verőcén lesznek a közösségi házban szombat esténként 18.30-tól. A fiatalabb korosztályoknak is tervezünk rendszeres plébániai, közösségi együttlétet. Ez még szervezés alatt áll.