Hirdetések – 2018. március 4.

​A katolikus iskolák számára 85.160 forintot gyűjtöttünk múlt vasárnap. Köszönjük mindenki adományát.

Szeretnénk értelmi fogyatékos, mozgássérült emberek számára elindítani a Hit és Fény közösséget. István atya ehhez, a havi alkalmas találkozókhoz vár segítőket.

Ferenc pápa arra hívta az egyházat, hogy lendülettel vágjunk bele a nagyböjt útjába. Kiváló alkalom lesz erre a „24 óra az Úrért” kezdeményezés, amely arra hív bennünket, hogy a kiengesztelődés szentségét a szentségimádás keretében ünnepeljük meg. Minden egyházmegyében legalább egy templom nyitva fog maradni 24 órára folyamatosan, hogy alkalmat nyújtson a szentségimádásra és a szentségi gyónásra. Március 9-én az esti misétől kezdődően a következő nap esti miséjéig 24 órás szentségimádást tartunk templomunkban A 24 óra forgatókönyve a következő. Pénteken a szentmise után családos keresztutat tartunk. Utána pedig elcsendesülve lehetőségünk lesz egy „Jézus köszönöm-Jézus bocsáss meg” lap megírására, ami alapján végezhetjük el az idei húsvéti szentgyónásunkat. Ezeket a lapokat összegyűrjük, majd elégetjük. Fontos, hogy éjszakára se hagyjuk őrizetlenül a templomot. Erre a szolgálatra várjuk például az apukákat. Szombaton 15-16 óráig Szilvi néni várja a gyerekeket az Oltáriszentség elé. 17 órától Pantali Marciék gitáros szentségimádásához lehet csatlakozni.

Ha tudunk olyan idős betegről, aki szeretné otthonában elvégezni húsvéti gyónását, jelezzük István atyánál.