Hirdetések – 2017. április 9.

– Nagypéntek szigorú böjti nap. Nem eszünk húst 14 éves kortól, 18 és 60 év között háromszor eszünk és egyszer lakunk jól.

– Nagyszombaton egész nap nyitva a templom a szentsír látogatásra.

– A nagyszombati körmenet lampionjaira 100 Ft-t szeretnénk majd kérni.

– Húsvétvasárnap tojásvadászat lesz a plébániakertben a gyerekeknek a 9.30-as szentmise után.

– Április 23-án a 9.30-as mise után családi napot szervez az egyházközség, a tavalyihoz hasonlóan báb- és gyerekszínházi előadással, játékokkal, bográcsozással. Süteményeket, üdítőket köszönettel fogadunk.

– A nagyheti szertartások rendje:

NAGYCSÜTÖRTÖK: 10 órakor krizmaszentelési szentmise Vácott, melyen a résztvevő közel 100 pap megújítja a papszenteléskor tett ígéretét. Ezen a szentmisén szenteli meg a püspök az év közben használatos olajokat és a krizmát. 18.00-kor az utolsó vacsora emlékmiséje, ezen a szentmisén mindenkit hív Jézus a szentáldozásra.

NAGYPÉNTEK: 17 órakor keresztút, 18.00-kor ünnepi nagypénteki liturgia.

NAGYSZOMBAT: Napközben a templom egész nap nyitva a szentsír látogatására. 20.00 órakor húsvéti vigília szertartás, utána agapé a plébánián. 

HÚSVÉTVASÁRNAP: szentmise 8 és 9.30 órakor.

HÚSVÉTHÉTFŐ: csak 8 órakor lesz szentmise.