Az Egyháztanács ülésének jegyzőkönyve – 2015. május 12.

Jegyzőkönyv a kismarosi Egyháztanács 2015. május 12-i, plébánián megtartott gyűléséről.

Jelen vannak:

Gáspár István plébános
Horváth Olga apátnő
Sintár Józsefné egyháztanács tag
Pálmai László egyháztanács tag
Emmer István egyháztanács tag
Horváth István egyháztanács tag
Kiss Gusztáv egyháztanács tag

Hiányzók:
Szalay Róbert egyháztanács tag
Hantos Péter egyháztanács tag

A 2015. április 10-én tartott megbeszélésünk szerint István atya által javasolt 3 új egyháztanács tag felvételét támogattuk, egyelőre várjuk a nyilatkozatukat, mindenesetre plébános úr újabb személyekre tett javaslatot, a megkeresésük folyamatban van.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1 000 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette egyházközségünket, így az Egyházmegyétől kapott támogatással együtt 1,6 M Ft áll rendelkezésünkre a közösségi tér létrehozására. Ezen kívül továbbra is az a célunk, hogy a börzsönyligeti ingatlan eladásából származó összeget a plébánia tetőszerkezetének javítására illetve beépítésére fordítjuk. Mindkét témában várjuk Lászlófi Károly szakértői segítségét.

A templom jobb oldalán a kertet Pálmai László és Emmer István kitakarították, most a bal oldali rész szebbé tételét határoztuk el,melyhez Kiss Gusztáv is csatlakozik.

Egyháztanács